Praca sezonowa w Holandii – najważniejsze informacje

Praca sezonowa w Holandii związana jest ze zbiorami różnorodnych owoców i warzyw. To właśnie takie prace sezonowe wybierane są najczęściej przez Polaków. Okres zbiorów, który przypada na czas letni charakteryzuje się nie tylko dużą intensywnością pracy, ale i brakiem rąk do pracy. Taka sytuacja związana jest z wakacyjnymi wyjazdami Holendrów i brakiem innych pracowników na ich miejsce. Wówczas agencje pośrednictwa pracy rozpoczynają intensywne poszukiwania osób, które chcą sobie dorobić dodatkowe pieniądze w sprawdzonych miejscach pracy. Ogrodnictwo to kolejna dziedzina, w której polscy pracownicy mogą się z powodzeniem realizować. Jednak trzeba mieć na uwadze, że każda praca mimo wspaniałych zarobków wymaga dużo sił i samozaparcia.

Jeden kraj, a tyle możliwości – praca w Holandii

Holandia kojarzona jest przede wszystkim z kwiatami i ogrodnictwem, ale zdecydowanie ma ona o wiele więcej do zaoferowania. Osoby kompletnie nie zainteresowane takim działem powinny rozglądnąć się za pracą w sortowniach paczek, gdzie nie trzeba kontaktować się z innymi pracownikami i można spokojnie wykonywać swoje obowiązki pod dachem (co jest szczególnym udogodnieniem przy zmiennych warunkach atmosferycznych). Natomiast osoby ceniące sobie kontakty międzyludzkie mogą znaleźć zatrudnienie w gastronomii jako kelnerzy, czy też kucharze.

Gastronomia to nie tylko zmywak – chęć do nauki i cierpliwość mogą przynieść zaskakujące efekty (od najniższego stanowiska do kierownika restauracji). Należy szanować każdą pracę, gdyż jest to sposób na zarobienie dodatkowych i tak bardzo potrzebnych pieniędzy. Okres wakacyjny sprzyja wielu wyjazdom, dlatego branża hotelarska z przyjemnością przyjmie nowych pracowników którzy odciążą dotychczas pracującą kadrę. 

Brak znajomości języka to nie problem

Wiele osób boi się spróbować swoich sił w pracy za granicą ze względu na lęk przed barierą językową. Jednak agencje pośrednictwa pracy ofertują również takie oferty, które nie wymagają znajomości języka. Zadaniem agencji jest znalezienie takich ofert, które będą zgodne z wymaganiami klientów. Wówczas zarówno praca, jak i warunki zakwaterowania wybierane w oparciu o indywidualne kryteria co pozwala na osiągnięcie zadowolenia zarówno u pracownika, jak i pracodawcy. Pracodawca jest zadowolony, gdyż wybierane są osoby które miały lub wciąż mają do czynienia ze specyfikacją danej pracy. Jeśli tylko szukasz pracy za granicą pamietaj, że możesz skorzystać z pomocy agnecji pracy. W razie ewentualnych problemów zawsze pomoże też agencja pracy. Sprawdź Holland Contracting!

[Głosów:    Average: /5]
Zobacz  Wyjazdy do pracy w Holandii na jesień i zimę – co warto wiedzieć