Pracownik produkcji – we Wrocławiu coraz trudniej go znaleźć. Jak powinni zareagować pracodawcy?

W Polsce wciąż mamy bardzo poważny problem z niedoborem pracowników. Szczególnie trudno jest uzupełnić braki kadrowe na stanowiskach niewymagających specjalnych kwalifikacji. Brakuje chętnych do pracy na produkcji, w magazynie czy przy prostych robotach montażowych. Coraz więcej firm we Wrocławiu bezskutecznie szuka pracowników produkcji, ogłaszając kolejne rekrutacje, które nie przynoszą żadnych efektów. Co robić w takiej sytuacji? Przygotowaliśmy zestaw najlepszych wskazówek.

Zacznij od zatrudnienia agencji HR

Jeśli od dłuższego czasu masz problem z pozyskaniem pracowników produkcji we Wrocławiu lub regionie, to nie zakładaj, że sytuacja nagle w cudowny sposób się odmieni. Póki co brakuje sygnałów mogących świadczyć o np. wzroście bezrobocia, a tym bardziej obniżeniu wymagań płacowych pracowników.

W obecnych realiach rynkowych prowadzenie rekrutacji pracowników na własną rękę jest bardzo czasochłonne, frustrujące, angażujące, a w ostatecznym rozrachunku mało skuteczne. Dlatego coraz więcej pracodawców postanawia powierzyć to zadanie doświadczonej agencji HR.

Specjaliści z zakresu rekrutacji doskonale orientują się w rynkowych trendach, mają własne kanały, którymi docierają do potencjalnych kandydatów, a także dopasowują strategię rekrutacyjną do specyfiki konkretnej branży i biznesu klienta.

Agencja HR nie tylko doradzi Ci, jak zwiększyć swoje szanse na pozyskanie pracowników produkcji, ale też może pilotować cały proces rekrutacyjny, przejmując na siebie wszystkie obowiązki związane z wyszukiwaniem oraz weryfikowaniem kandydatów.

Jedną z najlepiej ocenianych agencji HR we Wrocławiu, specjalizującą się w pozyskiwaniu pracowników produkcji, pracowników budowlanych i innych pracowników fizycznych, jest Crew For You. Zapoznaj się z ofertą agencji na stronie.

Pracownicy tymczasowi – warto spróbować

Wielu pracodawców w Polsce wciąż nie dopuszcza do siebie myśli, że mogliby skorzystać z usługi outsourcingu pracowniczego. Nadal żywe jest przekonanie, że „prawdziwa firma” musi mieć swoich pracowników. Czasy się jednak zmieniają, a na tak trudnym rynku zatrudnienia bardzo pożądaną cechą w biznesie jest elastyczność.

Zobacz  Znajdź pracę poprzez agencję doradztwa personalnego!

Pracownicy tymczasowi to propozycja nie tylko dla rolnictwa i sadownictwa. Coraz chętniej korzystają z nich firmy budowlane i przedsiębiorstwa produkcyjne. Tacy pracownicy są łatwiej dostępni, a usługa outsourcingu pracowniczego (nazywana również leasingiem pracowników) daje przedsiębiorcy dużą swobodę w zakresie zarządzania sprawami kadrowymi i finansowymi.

Outsourcing pracowniczy to usługa realizowana przez agencję pracy, która najpierw wyszukuje odpowiednich pracowników, zatrudnia ich, a następnie oddelegowuje do firmy klienta. Agencja pełni rolę formalnego pracodawcy, co oznacza, że bierze na siebie również wszelkie obowiązki kadrowo-płacowe. Taki układ jest bardzo korzystny dla klienta agencji – zwłaszcza, gdy potrzebuje pracowników produkcji „na już”, a przy tym nie ma pewności, czy za kilka miesięcy nadal będzie mieć dla nich pracę (np. spodziewa się spadku zamówień).

Pracownicy ze Wschodu rozwiążą problemy polskich pracodawców?

Zapotrzebowanie na pracowników produkcji we Wrocławiu i regionie jest tak duże, że coraz więcej firm zaczyna spoglądać w kierunku Wschodnim. W Polsce już pracuje około miliona Ukraińców, a będzie ich coraz więcej. To daje nadzieję na unormowanie się sytuacji na rodzimym rynku zatrudnienia.

Paradoksalnie jednak pozyskanie pracowników ze Wschodu nie jest takie łatwe – wszystko przez bardzo ostrą rywalizację pomiędzy pracodawcami. Tutaj także warto skorzystać z pomocy doświadczonej agencji pracy, która specjalizuje się w rekrutowaniu pracowników m.in. z Ukrainy, Mołdawii, Białorusi, Armenii czy Gruzji. Taką usługę w swojej ofercie ma wspomniana wcześniej agencja Crew For You, która kompleksowo zajmuje się całym procesem rekrutacyjnym, włącznie z legalizacją pobytu i pracy cudzoziemców.

Więcej porad dla pracodawców, którym z trudem przychodzi pozyskiwanie pracowników produkcji we Wrocławiu, znajdziesz w artykułach na stronie: https://crewforyou.pl/aktualnosci/

[Głosów:    Average: /5]