Ubezpieczenie na narty w Wiśle – dlaczego warto je mieć?

Wisła to jeden z najpopularniejszych w Polsce ośrodków narciarskich co roku przyciągający wielu miłośników białego szaleństwa. Planując aktywny wypoczynek w tym znanym kurorcie, warto rozważyć zakup odpowiedniego ubezpieczenia.

Ubezpieczenie na narty w Wiśle – do czego jest potrzebne?

Ubezpieczenie na narty najczęściej kojarzy się z zagranicznymi wyjazdami z uwagi na wysokie koszty leczenia na Słowacji, w Austrii, Niemczech, we Włoszech i innych krajach, gdzie Polacy chętnie udają się na narty. W Polsce pacjenci są leczeni na NFZ, o ile oczywiście są zgłoszeni do tego ubezpieczenia. Tymczasem koszty leczenia nie są jedyną przesłanką przemawiającą na korzyść omawianego ubezpieczenia. Wisła co roku gości sporo narciarzy, którzy ulegają licznym kontuzjom i wypadkom. Najczęstsze są urazy kolan, kostek i stóp oraz ramienia i barku. Polisa na narty w Polsce zapewnia ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków oraz umożliwia objęcie ochroną bagażu i sprzętu sportowego. Poszerzyć ją można również o OC w życiu prywatnym i wiele dodatków dla aktywnych. Ubezpieczenie w NFZ nie pokryje kosztów rehabilitacji w prywatnych gabinetach ani nie zrekompensuje strat za skradziony sprzęt.

Ubezpieczenie na narty w Wiśle – jak i gdzie kupić?

Agent ubezpieczeniowy Wojciech Wieja prowadzący w Wiśle biuro PZU radzi, aby przy wyborze ubezpieczenia na narty w Polsce zwracać przede wszystkim uwagę na zakres ochrony oraz sumy gwarantowane poszczególnych ubezpieczeń wchodzących w skład polisy. Są to kluczowe czynniki wpływające na wysokość odszkodowania i to właśnie od nich w głównej mierze zależy skuteczność polisy. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 601474542 lub wysyłając zapytanie na adres wwieja@agentpzu.pl. Wybór polisy jest kwestią indywidualną – ubezpieczenie powinno być skrojone na miarę konkretnych potrzeb. Dobra wiadomość jest taka, że polisy narciarskie w Polsce są jednymi z najtańszych w Europie – efektywną ochronę da się uzyskać zaledwie za parę złotych za jeden dzień. Średni koszt ubezpieczenia na narty w Wiśle wynosi kilkadziesiąt złotych za kilkudniowy pobyt.

Zobacz  Praca sezonowa w Holandii – najważniejsze informacje

Poczucie komfortu w trakcie pobytu w polskich górach jest bezcenne, a narciarstwo należy do dość niebezpiecznych dyscyplin sportowych. Nawet doświadczonym narciarzom przytrafiają się poważne kontuzje, a powrót do pełni sił zajmuje sporo czasu. Solidne ubezpieczenie na narty w Polsce pokryje nie tylko koszty leczenia prywatnego i rehabilitacji, ale też zrekompensuje szereg strat poniesionych wskutek zdarzeń losowych.

[Głosów:    Average: /5]